VIDEO | Petrolul Ploiești A DEFILAT în partida cu Balotești! Coregrafie DE SENZAȚIE pregătită de fani!

Articol de Realitatea Sportivă null - Publicat duminică, 09 decembrie 2018, ora 14:39,
petrolul-balotesti

Echipa de tradiție a orașului Ploiești, Petrolul, a încheiat ultimul meci din acest an împotriva celor de la CS Balotești cu o victorie clară, 5-1. Fanii prezenți pe stadionul ”Ilie Oană” au pregătit o coregrafie de senzație și au cântat alături de favoriții lor până la fluierul final.

Primul gol al ”lupilor” a fost marcat de către căpitanul echipei, Laurențiu Marinescu, dintr-o lovitură de la 11 metri, în minutul 33. (VIDEO)

Petrolul a făcut spectacol în repriza a doua. Mai întâi, Lucian Cazan a dus scorul la 2-0 în minutul 53. (VIDEO)

În minutul 63, Sebastian Ghinga a şutat de la aproximativ 20 de metri, iar mingea a fost deviată de un fundaș, păcălindu-l pe portarul oaspeților. (VIDEO)

Sergiu Arnăutu a înscris cu capul în minutul 78, pentru 4-0. (VIDEO)

În minutul 84, în urma unei faze superbe reușite de Petrolul, Laurenţiu Marinescu a făcut ‘dubla’. (VIDEO)

Echipa din Balotești a reușit golul de onoare în minutul 88, prin George Ghiţă. (VIDEO)

Petrolul: Bolboaşă – Olaru, Plămadă, Cazan, Ţigănaşu – Ghinga (Ţicu 69′), Cruceru – Tudor Şaim, Marinescu (cpt.), Grecu (Popescu 82′) – Cl. Herea (Arnăutu 63′). Antrenor: Mugurel Cornăţeanu.

Baloteşti: Fulga – Neagu (Filip 46′), Marciuc (cpt.), Flămânzeanu, Mihai – Ghiţă, Predescu, Marin ( Niculae 62′), Gojnea – Mihai, Stoica (Paraschiv 72′). Antrenor: Fănel Nofitovici.

Vezi și VIDEO | Lecție de fair-play! Ultrașii Petrolului față în față cu cei ai lui Liverpool!

Publicată de Radu Alexandru pe Duminică, 9 Decembrie 2018

Fanii Petrolului au fost din nou la înălțime, onorând Ziua Națională și Centenarul Marii Uniri

Petrolul se află pe loc de baraj după 20 de partide disputate în eșalonul secund, cu 45 de puncte.