VIDEO | Parcurs senzațional pentru FC Voluntari în 2020! A treia victorie la rând pentru ilfoveni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 22 februarie 2020, ora 16:49,
voluntari-hermannstadt

FC Voluntari a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Hermannstadt, scor 2-0, în etapa a 26-a din Liga 1, ultima rundă din sezonul regulat. Deși au reușit trei victorii la rând, ilfovenii vor începe play-out-ul de pe ultimul loc în clasament.

Eric a deschis scorul în minutul 44, din penalty. Sanoh a dublat avantajul gazdelor în minutul 63.

Voluntari: Cojocaru –  Struna, Paşcanu, Achim, Vlad – De Lucas, Laidouni – Gheorghe (Măţan 73′), Sanoh (Belu 67′), Eric (Morar 76′) – Ţîră. Antrenor: Mihai Teja.

Hermannstadt: Cristiano – Monteiro, Stoica, Dobrosavlevici, Buşu – Rimane (Dumitriu 74′), Taira, Pires (Yazalde 54′) – Buzan (Petrescu 29′), Cordea, Debeljuh. Antrenor: Vasile Miriuţă.

FC Voluntari este una dintre cele trei echipe care au reușit trei victorii la rând în 2020, alături de Universitatea Craiova și FC Botoșani.