VIDEO | Nebunie pe San Siro! Inter redevine lider în Serie A după ce câștigă Derby della Madonnina

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 10 februarie 2020, ora 09:21,
inter joy
inter joy

Echipa lui Conte a revenit miraculos și a întors meciul în favoarea ei după ce adversarii au condus cu 2-0 la pauză.

Ibrahimovic a contribuit din plin la avantajul rossonerilor cu un gol și un assist, reușitele venind în ultimele 5 minute ale primei reprize. Nu au fost însă suficiente pentru o victorie. Interul a făcut ce au vrut cu defensiva trupei lui Pioli în partea secundă.

Brozovic, Vecino, De Vrij și Lukaku au înscris golurile care au adus cele trei puncte pentru noul lider din Serie A. Nerrazurrii sunt la egalitate de puncte cu Juventus după 23 de etape jucate și vor întâlni runda viitoare a treia candidată la titlu, Lazio.