VIDEO | Napoli și Liverpool merg în primăvara Ligii Campionilor. Hagi a jucat 20 de minute

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 10 decembrie 2019, ora 22:41,
ianis-hagi-genk

Napoli s-a impus cu 4-0 în partida cu Genk, la care Hagi a evoluat în ultimele 20 de minute. Liverpool a trecut cu 2-0 de Salzburg, în deplasare. Englezii și italienii s-au calificat în optimiile Ligii Campionilor.

Genk a fost spulberată de Napoli. Belgienii l-au încercat pe portarul Vandevoordt, la 17 ani.

Cel mai tânăr portar din istoria Ligii Campionilor a gafat în minutul 2 și a primit gol.

Milik a înscris și următoarele două goluri, dintre care unul dintr-un penalty făcut tot de portarul lui Genk.

La pauză a fost 3-0 grație hattrick-ului reușit de Milik. În repriza secundă a înscris și Mertens, din lovitură de pedepasă.

Ianis Hagi a intrat în minutul 70, cu puțin timp înainte de golul al patrulea înscris de italieni.

Liverpool s-a impus cu 2-0 în deplasare la Salzburg și a câștigat grupa E, la un punct de Napoli.

Pentru englezi au marcat Keita (57) și Salah (58).