VIDEO | Momentul care nu s-a văzut la TV! Suporterii români au pătruns pe teren și l-au provocat pe Ramos

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 septembrie 2019, ora 11:12,
suporteri
suporteri

România a pierdut duelul cu Spania, scor 1-2, iar suporterii naționalei au pătruns pe teren.

”Tricolorii” au jucat slab în prima repriză și au fost dominați total de iberici. În a doua jumătate a meciului, jucătorii naționalei au avut o prestație mult mai bună, România reușind să marcheze în minutul 59, prin Florin Andone.

Imediat după reușita atacantului lui Galatasaray, doi suporteri români au pătruns pe teren. Unul dintre ei l-a provocat pe Sergio Ramos, iar celălalt a alergat până a fost prins de oamenii de la securitate.

De asemenea, la începutul meciului, fanii au aruncat cu petarde și au stricat momentul de reculegere pentru fata lui Luis Enrique. În urma acestor incidente, România poate juca fără spectatori meciurile decisive cu Spania și Norvegia.