Contra vede partea plină a paharului: ”Niciun adversar nu a avut ocazii ca noi cu Spania”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 06 septembrie 2019, ora 09:27,
Contra Lituania

România a pierdut meciul cu Spania, scor 1-2, iar echipa națională a coborât pe locul 4 în grupa F.

Cosmin Contra recunoaște că jucătorii săi s-au temut de iberici și crede că ”tricolorii” trebuie să joace în ambele reprize la fel. Echipa națională a jucat foarte slab în primele 45 de minute, iar în a două repriză a fost foarte aproape să obțină un egal nesperat.

”Le-a fost frică în prima repriză. E singura explicație. Au fost foarte nervoși în prima repriză. Aleg unii jucători care cred că pot face față și am niște rezerve în caz că pot apela la planul B. Tătărușanu ne-a menținut în joc. A făcut diferența. O să analizăm și o să văd ce putem face mai mult.a declarat Contra la conferința de presă.

Chiar dacă România a pierdut, ”Guriță” vede partea plină a paharului: ”În ultimele 8 meciuri ale Spaniei, niciun adversar nu a avut ocazii ca noi, poate doar Anglia.a mai spus Contra la conferința de presă.