VIDEO | Mircea Lucescu a surprins pe toată lumea! Ce a făcut antrenorul român la pauza meciului lui Dinamo Kiev

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 septembrie 2020, ora 10:42,
Mircea Lucescu

Dinamo Kiev a întâlnit-o pe FC Lvov în etapa a 3-a a primei ligi din Ucraina.

Iar după remiza din runda trecută, împotriva celor de la Desna, vicecampioana nu își mai dorea încă un pas greșit pe teren propriu. Dar partida nu a fost deloc una facilă pentru echipa lui Mircea Lucescu. Pentru că până la pauză, gazdele nu au reușit să înscrie,  antrenorul român a decis să schimbe nu mai puțin de 4 titulari, profitând de faptul că regulamentul în perioada de pandemie îi permite să efectueze 5 modificări. Iar doi dintre cei introduși au reușit să și înscrie.

Tsygankov și Shaparenko au marcat pentru Dinamo Kiev, care s-a desprins pe tabelă doar după ce adversarii au rămas în 10. Mircea Lucecsu și fotbaliștii săi se pregătesc acum de turul contra celor de la Gent din play-off-ul Champions League.