VIDEO | James Rodriguez a spart gheața! Gol pentru sud-american într-un meci cu șapte reușite

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 septembrie 2020, ora 09:50,
james
james

Columbianul a înscris în premieră pentru Everton în duelul cu West Bromwich din etapa a 2-a din Premier League.

Adus în această vară pe Goodison Park, super starul a marcat în poarta nou-promovatei în minutul 45 al întâlnirii. James a șutat la colțul lung din afara careului și și-a adus echipa în avantaj puțin înainte ca oaspeții să rămână în inferioritate numerică. Eroul gazdelor avea să fie însă Calvert Lewin, autor al unui hattrick.

Totuși, cel mai frumos gol al meciului a fost reușit de Pereira de la West Brom, în minutul 47. Brazilianul a trimis direct în vinclu o lovitură liberă și la acel moment oaspeții egalau situația pe tabelă. S-a terminat 5-2 pentru Everton, iar echipa lui Carlo Ancelotti este ldier până la meciurile de astăzi din runda cu numărul 2.