VIDEO | Meci nedecis la Mediaş! Gaz Metan – Academica Clinceni s-a terminat 1-1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 30 ianuarie 2021, ora 15:47,
gaz metan clinceni

Meciul dintre Gaz Metan Mediaş şi Academica Clinceni, din etapa a 20-a a Ligii 1, s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Golurile partidei au fost marcate de bulgarul Chunchukov în minutul 54 pentru Clinceni, în timp ce pentru gazde a înscris Idrissa Sambu în minutul 83.

Cei de la Gaz metan Mediaş au evoluat o repriză întreagă cu un om în minus, după ce fundaşul Baco a fost elimiant în minutul 45.

Prima repriză a meciului s-a termiant 0-0, după ce fiecare a avut câte o ocazie de gol. Mai întâi în mintul 31 a ratat Valente pentru Mediaş, ca mai apoi să rateze Andronic în minutul 43.

Repriza a doua a început cu cei de la Clinceni, iar în minutul 54 a punctat Chunchukov, după o eroare în apărarea gazdelor.

Gazdele au egalat în minutul 83 prin Sambu, după ce partida nu a fost una foarte bogată în ocazii. Acesta s-a desprins uşor de fundaşii Clinceniului şi a înscris pentru 1-1, care avea să fie şi scorul final al partidei.

După acest joc, Gaz Metan se află pe locul 9 în Liga 1 cu 24 de puncte adunate în 20 de etape de campionat.

De cealaltă parte, Clinceni se află pe locul 5 în Liga 1, cu 30 de puncte acumulate în cele 20 de jocuri disputate.

Citeşte şi Dennis Man, pus pe un piedestal la Parma! ,,E mai bun decât Robben şi Mutu”