VIDEO | Lumea fotbalului se pregătește pentru Revelion! S-a încheiat ultimul meci din top 5 campionate ale Europei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 31 decembrie 2020, ora 21:54,
OsasunaAlaves

Ultimul meci al anului din La Liga s-a terminat la egalitate între Osasuna și Deportivo Alaves, scor 1-1.

Gazdele au început greu partida de pe „El Sadar”, după ce portarul Ruben (36 ani) a fost eliminat în minutul 8. Totuși, scorul pauzei a fost de 0-0.

Cu toate că au rămas în inferioritate numerică, jucătorii pregătiți de Jagoba Arrasate au deschis scorul prin mijlocașul Roberto Torres (31 ani), în minutul 67.

Oaspeții au reușit egalarea prin atacantul Lucas Perez (32 ani), din penalty, în minutul 75, stabilind și scorul final al meciului, 1-1.

În urma acestui rezultat, Osasuna rămâne în zona roșie a clasamentului din La Liga ocupând doar locul 19, cu 13 puncte, în timp ce Deportivo Alaves ocupă poziția a 13-a, cu 18 puncte.