VIDEO | Liga 2 domină Cupa României! Viitorul Pandurii elimină Gaz Metan și se califică în sferturi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 11 februarie 2021, ora 18:20,
ViitorulPandurii

Viitorul Pandurii Târgu Jiu s-a impus la limită în fața celor de la Gaz Metan Mediaș scor, 1-0 și echipa pregătită de Flavius Stoican merge mai departe în sferturile Cupei României.

După Dunărea Călărași, „U” Cluj și FC Petrolul, Viitorul Pandurii Târgu Jiu este a patra echipă din eșalonul secund care se califică în sferturile Cupei României.

Unicul gol al partidei de pe stadionul „Tudor Vladimirescu” a fost marcat de golgheterul gorjenilor, Daniel Paraschiv în minutul 15.

Gazdele au avut o ocazie în minutul 43 să își dubleze avantajul dar portarul medieșenilor Buzbuchi s-a aflat la post. Elevii lui Mihai Teja au avut șansa să restabilească egalitatea în minutul 83 prin Ricardo Valente dar a fost blocat în extremis de fundașul Andrei Buleică.

Viitorul Pandurii Târgu Jiu: D. Rusu – Copaci, Lixandru, Oros, Buleică, Țegle, Prejmerean, Gîrbiță, Dragu, Cioiu, Paraschiv
Antrenor: Flavius Stoican

Gaz Metan Mediaș: Buzbuchi – Romeo, Larie, Baco, Velisar – Junior, Deaconu, Pambou – Sambu, Nițu, Ze Manuel
Antrenor: Mihai Teja