VIDEO | Juventus, egalată în minutul 95! Caicedo a salvat Lazio

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 08 noiembrie 2020, ora 16:58,
lazio caicedo

Juventus a ratat victoria pe terenul lui Lazio în minutul 95. Caicedo a înscris golul care a salvat echipa lui Inzaghi după ce Cristiano Ronaldo marcase în prima repriză. Ştefan Radu a fost titular la gazde, dar a fost înlocuit după pauză.

La Roma, Cristiano Ronaldo a deschis scorul după un sfert de oră trecut din meciul cu Lazio. Ronaldo a ajuns la al şaselea gol în actualul sezon, şi are 3 reuşite după ce a trecut peste infecţia cu COVID-19.

Titular în confruntarea cu Juventus, Ştefan Radu a centrat pentru Milinkovic-Savic la prima ocazie a lui gazdelor. Până la pauză, Ronaldo a fost de două ori aproape de gol. Portughezul a nimerit încheietura barelor cu un şut din marginea careului.

Biancocelesti au dat totuşi lovitura la ultima fază a meciului. Correa l-a găsit în careu pe Caicedo, care a stabilit scorul final, 1-1, în minutul 95.

A fost a patra remiză în primele şapte etape pentru Juventus. Chiar dacă este neînvinsă, campioana este devansată în clasamentul din Serie A de Milan şi Sassuolo.

CITEŞTE ŞI: VIDEO | Mitriță este pe val la noua sa echipă! A fost decisiv într-un meci nebun din campionatul arab