VIDEO | ‘Joga Bonito’. Brazilia a făcut spectacol într-un meci amical

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 10 iunie 2019, ora 07:57,
brazilia
brazilia

Naționala Braziliei a câștigat cu 7-0 meciul amical cu Honduras, la Porto Alegre. Coutinho și Gabriel Jesus au reușit faze spectaculoase.

În prima repriză, Brazilia a înscris de trei ori, prin Gabriel Jesus (6′), Thiago Silva (13′) și Philippe Coutinho (37′ – penalty).

Oaspeții au rămas în inferioritate numerică din minutul 29, după eliminarea lui Quioto.

În repriza a doua, David Neres (Ajax Amsterdam) a reușit primul gol în tricoul Braziliei, în minutul 56.

Până la final, Gabriel Jesus, Roberto Firmino și Richarlison și-au mai trecut numele pe lista marcatorilor.

Brazilia se pregătește pentru Copa America, competiţie pe care o va găzdui între 14 iunie şi 7 iulie.

Iată rezultatele înregistrate în alte meciuri amicale: SUA – Venezuela 0-3, Paraguay – Guatemala 2-0, Peru – Columbia 0-3 şi Mexic – Ecuador 3-2.