VIDEO | Inspiraţie totală. Lucescu, lăudat pentru o dublă schimbare

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 10 decembrie 2018, ora 18:50,
razvanlucescu

PAOK Salonic a profitat de pasul greşit făcut de Olympiacos (1-1 la Xanthi) şi s-a distanţat la opt puncte de principala rivală în fruntea clasamentului din Superliga Greciei.

Echipa lui Răzvan Lucescu a fost condusă în meciul cu AEL Larissa, însă a întors soarta meciului şi s-a impus cu 2-1.

Grecii îl laudă pe Răzvan Lucescu pentru un nou moment de inspiraţie. În minutul 66 a făcut o dublă schimbare, iar jucătorii introduşi au adus golul victoriei patru minute mai târziu. Ucraineanul Shakhov i-a pasat decisiv lui Chuba Akpom.

„Cred că situaţia este în mâinile noastre, trebuie să fim concentraţi total şi să găsim mijloacele potrivite în funcţie de adversar pentru a câştiga. Este important să ne concentrăm la meciul următor şi să nu ne gândim la restul” – a spus Lucescu după victoria care i-a adus echipei sale titlul neoficial de campioană de iarnă cu două etape înainte de finalul turului de campionat.