VIDEO | Încă un gol de pus în ramă a fost marcat în Europa! Renegatul lui Mourinho îi face concurenţă lui Olivier Giroud

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 24 februarie 2021, ora 22:51,
Dele Alli, Tottenham, gol

Tottenham s-a calificat mai departe în optimile de finală ale Europa League, după ce s-a impus şi în retur cu Wolfsberger, scor 4-0.

Golurile partidei au fost marcate de Alli, în minutul 11, Carlos Vinicius, în minutele 50 şi 83, iar Bale a înscris şi el în minutul 73.

Cel care a deschis scorul cu echipa din Austria, Dele Alli, îi face concurenţă lui Olivier Giroud, de la Chelsea, care a punctat din foarfecă în meciul cu Atletico, de la Bucureşti.

Omul renegat de Mourinho la Tottenham a marcat tot din foarfecă în meciul cu Wolfberger, după ce a reluat mingea din interiorrul careului mare.

Tottenham a trecut la general de Wolfsberger cu scorul de 8-1, după ce şi în meciul a câştigat la scor, 4-1.

Citeşte şi VIDEO | Spectacol total în Liga Campionilor! Bayern a făcut show cu Lazio. Chelsea a câștigat duelul cu Atletico de la București