VIDEO | Încă o bijuterie marca Stanciu! Românul a inventat o pasă genială pentru un coechipier

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 21 iunie 2020, ora 08:45,
stanciu
stanciu

Mijlocașul naționalei a contribuit la victoria obținută de Slavia Praga în fața celor de la Ostrava, în prima etapă a play-off-ului campionatului ceh.

Roș-albii s-au impus cu 3-1, dar au rezolvat practic meciul în prima repriză. Zima a deschis scorul, apoi Stanciu a reușit un assist de excepție pentru a doua reușită a campioanei Cehiei din minutul 43. Fostul fotbalist al celor de la FCSB a ajuns la șapte pase decisive în acest sezon pe lângă cele 4 goluri marcate pentru Slavia. După acest succes, trupa pregătită de Tripsovsky are cu 9 puncte mai mult decât urmăritoarea Viktoria Plzen.