VIDEO | Ianis Hagi a devenit idolul fanilor lui Rangers! Cum au reacționat suporterii după ultimul meci

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 23 ianuarie 2021, ora 22:27,
ianis hagicoechipieri

Românul a fost pentru a treia oară la rând titular în echipa antrenată de Steven Gerrard.

Iar Rangers a făcut un meci aproape perfect în fața celor de la Ross County, pe care i-a învins cu 5-0. Kent ‘6, Helander ’29, Aribo ’37, Jack ’66 și Goldson, în minutul 81, au fost marcatorii gazdelor care au ratat și un penalty prin Tavernier în minutul 13. Astfel, protestanții și-au luat revanșa în fața suporterilor după ce au pierdut două puncte importante runda trecută în fața celor de la Motherwell. Hagi Jr a contribuit și el la succesul categoric de astăzi după ce a o oferit pasa decisivă la reușita cu numărul 4 a lui Rangers.

Fanii au fost entuziasmați de prestația fotbalistului de 22 de ani și au reacționat pe rețelele de socializare.

„Ianis Hagi a fost absolut briliant azi!” „A fost minunat”, au fost câteva dintre mesajele de laudă la adresa mijlocașului naționalei României.