VIDEO | Haaland e de neoprit la Dortmund! Nemţii se califică în sferturile Champions League

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 10 martie 2021, ora 01:02,
UEFA Champions League: Borussia Dortmund v Sevilla FC

Primele meciuri din manşa a doua a optimilor de finală din Champions League s-au disputat în seara de marţi în Europa.

Borussia Dortmund a evoluat pe teren propriu în compania celor de la Sevilla, în timp ce Juventus a înfruntat-o pe FC Porto la Torino.

Nemţii s-au calificat în sferturile de finală ale celei mai tari competiţii intercluburi din lume, după ce au remizat cu Sevilla în retur, scor 2-2.

Haaland a reuşit o dublă pentru Dormund, în timp ce pentru spanioli a punctat En Nesyri, în minutele 69 şi 90+6.

Meciul dintre Juventus şi FC Porto a rămams să se decidă în prelungiri, după ce italienii s-au impus în primele 90 de minute cu scorul de 2-1, exact cu cât au câştigat portughezii în tur.

Citeşte şi VIDEO | Seară spectaculoasă în Champions League: Manchester City, aproape calificată în sferturi! Real Madrid, victorie la limită cu Atalanta pe final de joc