VIDEO | Gol de generic la prima atingere. Liverpool, salvată de Sturridge

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 30 septembrie 2018, ora 11:35,
sturridge
sturridge

Liverpool a reuşit să evite înfrângerea pe Stamford Bridge. În derby-ul etapei a şaptea din Premier League, Chelsea a condus până în minutul 89. Trimis în teren cu două minute mai devreme, Daniel Sturridge a stabilit rezultatul final, 1-1, cu o reuşită spectaculoasă.

Şutul lui Sturridge de la 25 de metri l-a transformat într-un simplu spectator pe Kepa, portarul de 80 de milioane de euro al lui Chelsea. Pentru atacantul lui Liverpool a fost al 50-lea gol în Premier League în tricoul cormoranilor.

Chelsea a ratat astfel şansa de a urca pe primul loc în clasament. Manchester City şi Liverpool au câte 19 puncte după primele şapte etape, iar londonezii sunt la două puncte în urmă.

CITEŞTE ŞI: VIDEO | Tătărușanu, omul meciului Lyon – Nantes. A apărat și un penalty