VIDEO | Tătărușanu, omul meciului Lyon – Nantes. A apărat și un penalty

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 30 septembrie 2018, ora 01:06,
Tatarusanu-Nantes

Ciprian Tătărușanu a apărat un penalty în partida Olympique Lyon – FC Nantes, scor 1-1, în etapa a opta din campionatul Franței. Portarul român a fost desemnat cel mai bun jucător.

Houssem Aouar a deschis scorul pentru gazde în minutul 22.

Tătărușanu a ieșit la rampă cu câteva intervenţii incredibile, mai ales în minutele 33 și 38, la șuturile lui Marcal și Dembele.

În minutul 62, Gabriel Boschilia a egalat pentru Nantes.

Ciprian Tătărușanu a mai avut o paradă salvatoare în minutul 68, la execuția lui Dembele.

În minutul 80, Lyon a primit o lovitură de la 11 metri. Căpitanul Nabil Fekir a șutat plasat, dar Tătărușanu a respins fantastic.

Ciprian Tătărușanu (32 de ani) a fost desemnat omul meciului. În urma acestui rezultat, Nantes se află pe penultimul loc, cu o singură victorie după opt etape.