VIDEO | Germania – Spania 1-1. Ansu Fati, în istoria La Roja!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 04 septembrie 2020, ora 01:03,
bucurie spania

Germania şi Spania au terminat la egalitate, 1-1, în derby-ul zilei din prima etapă a fazei grupelor din Liga Naţiunilor. Spaniolii au evitat înfrângerea cu un gol marcat în ultima fază a meciului.

Timo Werner a adus Germania în avantaj, însă Jose Gaya a stabilit rezultatul final în minutul 95 al confruntării.

La pauză, Ansu Fati a fost trimis în teren pentru debutul în naţionala Spaniei. Din 1936 nu a mai evoluat un jucător atât de tânăr pentru La Roja. Tânărul de 17 ani al Barcelonei a devenit al 800-lea jucător care a evoluat în istoria reprezentativei spaniole.

Acestea sunt rezultatele complete înregistrate în cele patru divizii din Liga Naţiunilor în meciurile disputate joi seară.

CITEŞTE ŞI: VIDEO | Sorana Cîrstea, în turul trei la US Open! Victorie superbă cu Johanna Konta