VIDEO | Gaz Metan Mediaș, prima victorie din ultimele 6 luni! FC Argeș rămâne fără punct în Liga 1

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 28 august 2020, ora 20:19,

Gaz Metan Mediaș a câștigat meciul de pe teren propriu cu FC Argeș, scor 2-0, în etapa a doua din Liga 1. Nou promovata FC Argeș rămâne fără punct în clasament, iar echipa din Mediaș a reușit primul succes din ultimele șase luni.

Startul meciului a marcat o situație ridicolă: ambele echipe au făcut o schimbare în primul minut de joc. Au ieșit jucătorii U21! Dusan Uhrin l-a înlocuit pe Dogaru cu Chamed, după 35 de secunde. La FC Argeș, Honciu a intrat în locul lui Cozma după 52 de secunde.

Cehul Ondrej Baco, venit recent la Mediaș, a deschis scorul în minutul 41.

#GazMetan #OndrejBacoOndrej Baco a marcat la prima sa apariție sa în tricoul Gazului Metan.

Publicată de Gaz Metan Mediaș pe Vineri, 28 august 2020

În repriza a doua, Dumitru Cardoso a reușit o cursă de circa 40 de metri, a driblat tot ce i-a stat în cale și a înscris.

#GazMetan #DumitruCardosoDumitru Cardoso a făcut o cursă de circa 40 de metri, a driblat tot ce i-a stat în cale și a înscris pentru 2-0.

Conform statisticii, meciul a fost unul echilibrat, raportul ocaziilor de gol fiind 6-5 pentru FC Argeș.

Ultima victorie reușită de Gaz Metan Mediaș în Liga 1 data din 23 februarie!