VIDEO | Foarfeca superbă validată doar cu VAR! Golul de poveste marcat în La Liga

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 30 septembrie 2020, ora 08:42,
getafe betis

Getafe a învins-o clar pe Betis cu 3-0 în runda cu numărul 4 din campionatul spaniol. Iar madrilenii s-au instalat în fotoliul de lider măcar pentru o zi.

Getafe continuă să rămână o echipă tare și în acest sezon al fotbalului spaniol. Trupa antrenată de Jose Bordalas a trecut aseară de andaluzi după o primă repriză perfectă. Balul l-a deschis Angel cu un gol din foarfecă anulat inițial după semnalizarea asistentului, dar validat ulterior după consultarea VAR.

Până la pauză, vârful gazdelor a reușit dubla, iar pe lista marcatorilor și-a făcut loc și Cucurella, astfel încât suspansul în privința învingătoarei s-a risipit destul de repede. După acest succes, Getafe a urcat pe primul loc până la partidele care se vor disputa astăzi.