VIDEO | FCSB se distanţează la trei puncte de CFR Cluj! Victorie pentru ,,roş-albaştri” la Botoşani

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 februarie 2021, ora 23:29,
fcsb bucurie

Meciul dintre FC Botoşani şi FCSB, din etapa a 25-a a Ligii 1, s-a terminat cu victoria ,,roş-albaştrilor”, scor 2-0.

Golurile partidei disputate în Moldova au fost marcate de Florin Tănase, în minutul 55 şi Darius Olaru, în minutul 66.

Căpitanul FCSB-ului a deschis scorul cu un şut superb la colţul lung, din pasa lui Olimpiu Moruţan.

Darius Olaru a majorat diferenţa, după ce mai întâi mingea expediată de Moruţan a fost respinsă de Hankic în mod nefericit.

După acest joc, FCSB rămâne lider în Liga 1, cu 54 de puncte acumulate în cele 25 de meciuri disputate în campionat.

De cealaltă parte, FC Botoşani se află pe locul 5 în Liga 1, cu 37 de puncte adunate din 25 de meciuri jucate până acum.