VIDEO | FC Argeş mai are de muncit pentru play-off! Remiză pe teren propriu cu Academica Clinceni

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 martie 2021, ora 22:07,
fc-arges-bucurie-scaled

Meciul dintre FC Argeş şi Academica Clinceni, din etapa a 28-a a Ligii 1, disputat la Piteşti, s-a terminat la egalitate, cu scorul de 1-1.

Golurile întâlnirii din Trivale a fost marcate de către Antun Palic, în minutul 47 al jocului, pentru FC Argeş, respectiv Raul Rusescu, în minutul 83, din penalty, pentru Clinceni.

Prima repriză a jocului a fost una destul de echilibrată, cu ocazii de o parte şi de alta, dar niciuna nu a fost destul de periculoasă încât să schimbe scorul de pe tabelă. Oapeţii au cerut un penalty în minutul 44, dar arbitrul nu a fost impresionat.

Repriza a doua a meciului a început excelent pentru FC Argeş, care a deschis scorul prin Antun Palic, în minutul 47.

Elevii lui Ilie Poenaru au încercat să egaleze scorul de pe tabelă, iar în minutul 83 Raul Rusescu transformă un penalty şi rezulatul final este 1-1.

După acest joc, FC Argeş a urcat pe locul 5 în Liga 1, acumulând 39 de puncte în cele 28 de partide disputate.

De cealaltă parte, Academica Clinceni a coborât pe locul 7 în Liga 1, având 37 de puncte adunate în cele 28 de meciuri jucate.

Citeşte şi Penalty controversat la Dinamo – FC Argeș! Replica piteștenilor: ”A greși e omenește”