VIDEO | Dunărea Călărași – Dinamo. S-a aflat ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 04 martie 2021, ora 22:53,
dinamo-paul anton

Dinamo este ultima echipă calificată în semifinalele Cupei României. Alb-roșii au învins-o, în deplasare, joi seara, cu scorul de 3-1, pe Dunărea Călărași.

Paul Anton a deschis scorul în minutul 32, cu un șut de la 30 de metri, după ce a primit o pasă de la Fabbrini.

Cu un minut înainte de pauză, Steliano Filip a centrat în careu, iar Anton a trimis în poartă, reușind „dubla”.

Același Anton s-a evidențiat și în minutul 62. De această dată, mijlocașul a executat o lovitură liberă, mingea l-a lovit pe Gueye, portarul gazdelor a respins în față, iar Bejan, poziționat excelent, a marcat pentru 3-0.

Dunărea Călărași a reușit golul de onoare, cinci minute mai târziu.

Fotescu a executat o lovitură liberă, iar mingea a intrat în plasă, după o ieșire târzie a portarului Eșanu.

Celelalte echipe calificate în semifinalele Cupei României sunt Universitatea Craiova, Viitorul Pandurii Târgu Jiu și Astra Giurgiu.

semifinalecupa romaniei3-1dinamorealitateadunarea calarasi