VIDEO | Dinamo se ridică din dezastru după ce Camara a marcat un gol de senzaţie în victoria cu FC Argeş

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 05 decembrie 2020, ora 01:10,
Dinamo bucurie

Dinamo s-a impus în meciul din deplasare cu FC Argeş, din etapa a 12-a a Ligii 1, scor 1-0, după un gol de la jumătatea terenului.

Golul de senzaţie al partidei a fost înscris de spaniolul Juan Camara în minutul 7.

În afară de o bară a celor de la FC Argeş şi de golul înscris de Camara, doar Sorescu a mai fost un jucător periculos în prima repriză. Acesta a avut un şut în minutul 25 al partidei, care a fost respins de portarul Micle.

Repriza a doua a început foarte prost pentru Dinamo, iar în minutul 58 Radu vedea al doilea galben şi era eliminat din meci. De atunci, FC Argeş a început să aibă ocazii semnificative la poarta lui Dinamo.

Malele putea egala în acelaşi minut, dar şutul său a fost respins de Răuţă. Anton a replicat pentru ,,câini” în minutul 62, dar şutul său a trecut pe lângă poartă. Malele a mai avut o ocazie în minutul 76, dar lovitura sa de cap a fost respinsă de Mejias.

Maric a mai încercat să reia cu capul în minutul 85 o centrare, dar fără probleme pentru Dinamovişti. Piteştenii au cerut penalty în minutul 91, dar arbitrul nu a dictat nimic.

Meciul se încheie cu victoria lui Dinamo, iar formaţia condusă de secundul lui Contra a ajuns pe locul 11 în Liga 1 cu 12 puncte adunate din 12 jocuri.

Citeşte şi Dezvăluirile unui fost impresar de fotbal, fost coleg de puşcărie cu Adrian Năstase: ,,Era privilegiat”