VIDEO | Dezastru pentru Barcelona! Catalanii, eliminați în mod dramatic din Cupa Spaniei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 07 februarie 2020, ora 08:49,
barcelona
barcelona

FC Barcelona s-a oprit în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după eșecul din deplasare cu Athletic Bilbao, scor 0-1. Pentru prima dată din 2010, finala Copa del Rey nu va fi jucată nici de Barcelona, nici de Real Madrid.

Singurul gol al meciului s-a înscris în minutul 90+3, când Sergio Busquets a trimis mingea în proprie poartă, după un duel cu Inaki Williams.

FC Barcelona are un număr record de 30 de cupe naționale în palmares.

Tot aseară, Real Madrid a ratat calificarea în semifinalele Cupei Spaniei, după ce a fost învinsă pe teren propriu cu scorul de 4-3 de Real Sociedad.

Athletic Bilbao, Real Sociedad, Granada şi Mirandes (liga a doua) s-au calificat în semifinalele Cupei Spaniei. Astăzi va avea loc tragerea la sorţi a meciurilor, programate pe 3 şi 4 februarie.