VIDEO-FOTO | Dennis Man și Valentin Mihăilă nu i-au făcut față lui Inter. Fostul jucător de la FCSB a ratat o ocazie imensă

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat vineri, 05 martie 2021, ora 01:17,
Dennis Man
Dennis Man

Parma a fost învinsă, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-2, de Inter Milano, într-un meci din etapa a 25-a a campionatului italian de fotbal.

Dennis Man a fost titular la gazde şi a fost înlocuit în minutul 46 cu Valentin Mihăilă

În minutul 27 fostul jucător al FCSB-ului a avut nevoie de îngrijiri medicale după de s-a ciocnit de un adversar. În prelungirile primei reprize, Man a deviat cu capul pe spate, iar mingea a trecut la o palmă de vinclu.

Mihăilă nu a mai avut prestațiile bune din partidele anterioare. La oaspeţi, Ionuţ Radua fost rezervă.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Alexis Sanchez, în minutele 54 şi 62. Pentru Parma a înscris Hernani, în minutul 71.

Inter Milano este lider în Serie A, cu 59 de puncte, în timp ce Parma este pe penultimul loc (19), cu 15 puncte.