VIDEO | Cum a celebrat Ianis Hagi primul său titlu din carieră! Postarea emoționantă a românului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 07 martie 2021, ora 18:50,
Royal Antwerp v Rangers, UEFA Europa League, Football, Bosuilstadion , Antwerp, Belgium – 18 Feb 2021

Mijlocașul lui Rangers a bifat această performanță la 22 de ani. După ce a văzut rezultatul contracandidatie Celtic, Ianis a sărbători momentul printr-un mesaj trimis prin intermediul unei rețele de socializare.

Tricolorul a urcat un video în care el celebrează un gol în felul în care deja i-a obișnuit pe suporterii trupei din Glasgow. Postarea a adunat în doar câteva ore aproape 30.000 de likeuri și sute de comentarii. După pasul greșit al marii rivale de astăzi, Rangers a cucerit primul titlu după o pauză de 10 ani. Formația lui Steven Gerrard a câștigat în această rundă în fața lui St Mirren cu 3-0, iar unul dintre goluri a fost reușlit chiar de Ianis Hagi.

View this post on Instagram

A post shared by Ianis Hagi (@ianishagi)

Noua campioană are un avans de 20 de puncte față de Celtic cu șase runde înaintea finalului de sezon. Mai mult, în cele 32 de meciuri disputate în această stagiune, Morelos & Co nu au cunoscut gustul înfrângerii. Pentru Ianis Hagi este al patrulea trofeu al carierei după o cupă și o supercupă cu Viitorul și o sueprcupă a Belgiei cu Genk. Fotbalistul de 22 de ani a reușit șase goluri în 26 de meciuri pentru „protestanți”.