ULTIMA ORĂ | Ianis Hagi este campion în Scoția! Rangers a izbutit să câștige titlul după 10 ani de pauză

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 07 martie 2021, ora 17:19,
IanisHagi
IanisHagi

Formația de pe Ibrox a izbutit să își asigure titlul de campioană în Scoția, după 10 ani de pauză! Marea rivală Celtic a făcut doar egal în meciul disputat pe terenul celor de la Dundee United, scor 0-0!

După ce s-a impus pe teren propriu, scor 3-0, împotriva formației St. Mirren, titlul de campioană va ajunge pe Ibrox Stadium după o pauză de 10 ani. Echipa lui Steven Gerrard a profitat de pasul greșit făcut de marea rivală și și-a asigurat matematic câștigarea acestei ediții de campionat.

Vă reamintim că internaționalul român, Ianis Hagi, a fost unul dintre protagoniștii multor rezultate din acest sezon. Hagi a fost aruncat chiar și în meciul de ieri în luptă încă din primul minut și i-a răspuns cum nu se putea mai bine fostei legende a lui Liverpool, Steven Gerrard/ Decarul echipei naționale de tineret a României a reușit să puncteze imediat după pauză, pentru 3-0.

Rangers ocupă în acest moment prima poziție în ierarhie, la 20 puncte distanță față de rivala Celtic, care ocupă locul secund cu 68 de puncte obținute în cele 32 de meciuri disputate în actualul sezon.