VIDEO | Cristiano Ronaldo a reușit un hat-trick în 32 de minute, împotriva echipei lui Răzvan Marin

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat luni, 15 martie 2021, ora 10:12,
Italy: Cagliari vs Juventus – Serie A

Juventus s-a impus pe terenul echipei Cagliari, cu scorul de 3-1, duminică, în etapa a 27-a a campionatului italian de fotbal. Cristiano Ronaldo a reușit un hat-trick.

Portughezul a înscris în doar 32 de minute (’10, ’25, ’32). Golul gazdelor a fost marcat de Simeone (’61).

La gazde, Răzvan Marin a fost integralist, iar la oaspeți Radu Drăguşin a fost rezervă neutilizată.

Juventus ocupă locul 3 în clasament, cu 55 de puncte. Lider este Inter, cu 65 de puncte, iar AC Milan e pe trei, cu 56 de puncte. Inter are un meci în plus. Cagliari ocupă poziția a 17-a, cu 22 de puncte.