VIDEO | Craiova a umilit-o pe Rapid în derby-ul Ligii a 2-a! A plouat cu goluri la Severin!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 10 octombrie 2020, ora 22:55,
FC U Craiova

FCU Craiova 1948 a dat de pământ cu Rapid în derby-ul Ligii a 2-a.

Oltenii i-au învins pe bucureșteni cu 5-0 și rămân lideri în clasament, cu 17 puncte.

În prima repriză, Bradley Diallo a deschis scorul după o centrare a lui Anghelina, Dragoș Negru a majorat diferența după un șut de la 22 de metri, iar Claudiu Bălan a marcat golul prin care elevii lui Napoli s-au desprins pe tabelă.

În repriza secundă, Anghelina a centrat din nou decisiv, iar Robert Răducanu a dus scorul la 4-0. Rezultatul final a fost stabilit de Claudiu Bălan, care a reușit ”dubla”.

#ÎmpreunăspreLiga1

Publicată de Fotbal Club Universitatea 1948 pe Sâmbătă, 10 octombrie 2020

În urma acestui rezultat, Craiova rămâne lider neînvins în Liga a 2-a, cu 17 puncte, în timp ce Rapid ocupă în continuare poziția secundă, cu 13 puncte.

În următoarea etapă, oltenii vor sta, iar giuleștenii vor juca cu FC Mioveni pe teren propriu.