VIDEO | Craiova a ratat primul obiectiv al sezonului! Papură: „Pe final am fost naivi”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 05 martie 2020, ora 12:27,
corneliupapura

Universitatea Craiova a fost eliminată în mod surprinzător în sferturile de finală ale Cupei României. ‘Alb-albaștrii’ au pierdut dramatic meciul de la Iași, scor 2-3, în condițiile în care au egalat în minutul 90. Antrenorul oltenilor, Corneliu Papură, a fost extrem de dezamăgit de faptul că jucătorii săi s-au relaxat pe final de meci.

Breeveld (13′, 90+2′) și Horşia (42′) au înscris pentru Poli Iași, iar Nistor (54′ – penalty, 90′) a marcat pentru Craiova.

Cred că am făcut o primă repriză destul de modestă, nu este normal să începem aşa meciul. La 2-0 am arătat forța, am reușit să revenim. A doua repriză ne-a aparținut în totalitate, dar pe final am fost naivi. Aşa este fotbalul, ne-a taxat, ne-am relaxat, dacă te relaxezi poţi primi gol şi să plăteşti. Noi în seara asta am plătit cash. E rău că am pierdut în seara asta. Am revenit de la 2-0, am pus presiune.

Ne concentrăm acum pe meciul de campionat. Nu avem nicio revanșă de luat cu FCSB, trebuie să câștigăm, atâta tot„, a spus Corneliu Papură la finalul partidei de la Iași.

Dinamo, Sepsi Sfântu Gheorghe și Poli Iași sunt echipele care s-au calificat în semifinalele Cupei României. Astăzi se joacă meciul Hermannstadt – FCSB.