VIDEO | Cosmin Olăroiu e pe cai mari! A ajuns în finala campionatului din China!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 02 noiembrie 2020, ora 14:14,
Cosmin Olăroiu

Echipa Juangsu Suning, antrenată de Cosmin Olăroiu, a intrat în finala campionatului din China. După ce a câștigat trofeu după trofeu în lumea arabă, românul face istorie și în China.

Olăroiu a ajuns cu Jiangsu Suning în finala campionatului chinezesc și poate câștiga primul său titlu din campionatul marelui stat asiatic. În tur, echipa sa a remizat cu Shanghai SIPG, scor 1-1. În retur, după cele 90 de minute, scorul a fost identic, iar formația pregătită de Cosmin Olăroiu s-a impus în prelungiri, prin golul marcat în minutul 107.

Gazdele au deschis scorul în minutul 25 și au avut două reușite anulate de VAR. Jiangsu Suning a rămas în inferioritate numerică în minutul 57 al partidei. Golul egalizator pentru formația lui Olăroiu a venit în minutul 78. În finala campionatului, Olăroiu ar putea da peste fostul său secund Cannavaro. Echipa acestuia, Guangzhou Evergrande, se duelează în semifinale cu Beijing Guoan. În tur, scorul a fost 0-0.