VIDEO | Comedia erorilor! A greșit la toate cele trei goluri primite de echipa sa

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 03 ianuarie 2021, ora 11:16,
dan burn
dan burn

Pentru Dan Burn, începutul de an nu a fost deloc unul favorabil. Fotbalistul lui Brighton putea să își îngroape echipa cu gafele sale din partida contra celor de la Wolves.

De doi ani la Brighton, apărătorul de 28 de ani a avut parte de o primă repriză de coșmar în duelul jucat în etapa a 17-a din Premier League. După ce echipa sa a deschis scorul, oaspeții au întors rezultatul până la pauză cu ajutor din tabăra adversă. Dan Burn a fost autorul unui autogol, a provocat un penalty și a fost depășit ușor de un adversar la un alt gol al lupilor.

Toate acestea în decurs de doar 25 de minute.  Gazdele s-au trezit în partea secundă după ce și echipa lui Nuno Espirito Santo a început să greșească.. Joao Mutinho a comis un penalty la doar 10 secunde de la reluare, iar Dunk, venit fără marcaj, a înscris golul care a închis tabela la 3-3. Cu punctul obținut, alb-albaștrii se distanțează la 3 lungimi de zona retrogradării.