VIDEO | Claudiu Keșeru a marcat, iar Ludogoreţ a câștigat al zecelea titlu consecutiv în Bulgaria

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat miercuri, 05 mai 2021, ora 08:51,
Claudiu Keșeru

Ludogoreţ a învins-o, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 pe Beroe Stara Zagora, în prima etapă a play-off-ului pentru titlu, în Bulgaria.

În urma victoriei, formația din Razgrad a devenit pentru a zecea oară consecutiv campioană a Bulgariei.

Claudiu Keșeru a închis tabela în minutul 83. Celelalte goluri ale gazdelor au fost înscrise de Despodov (27) și Iankov (79), în timp ce pentru învinși a înscris Makouta (38). Keșeru a fost rezervă și a intrat pe teren în minutul 60.

Cosmin Moţi și Dragoş Grigore nu au fost incluși în lotul echipei învingătoare.

Până la finalul campionatului mai sunt de disputat patru etape. Ludogoreţ are 67 de puncte, cu 14 mai multe decât ŢSKA Sofia, ocupanta poziției secunde.

Cu cele 10 campionate castigate consecutive, Ludogoreţ a bătut recordul deţinut de TSKA Sofia, care a câştigat nouă titluri la rând, între 1954 şi 1962.