VIDEO | Chelsea, în pericol să rateze Liga Campionilor! Emoții mari pentru Sarri

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 23 aprilie 2019, ora 08:51,
Sarri-Eden-Hazard

Chelsea Londra a remizat pe teren propriu cu Burnley, scor 2-2, în etapa a 35-a din Premier League. ‘Albaștrii’ pot să piardă locul patru în clasament, ultimul care asigură participarea în grupele Ligii Campionilor.

Oaspeții au început în forță, iar Hendrick a deschis scorul în minutul 8.

Chelsea a egalat în minutul 12 prin Kante, după acțiunea superbă a lui Hazard.

Două minute mai târziu, Higuain a prins un șut de zile mari, dintr-un unghi dificil.

Barnes a egalat la doi în minutul 24, după o fază fixă.

Chelsea a dominat autoritar în repriza a doua, dar nu a reușit să înscrie. La finalul partidei, fanii i-au fluierat pe londonezi, iar în zona tunelului spre vestiare s-a creat un incident între staff-urile celor două echipe.

Chelsea ocupă locul 4 în clasament, dar ar putea fi depășită de rivala Arsenal.

Maurizio Sarri va fi demis dacă ratează prezența în Liga Campionilor. Antrenorul italian s-ar putea salva prin câștigarea Europa League. Londonezii au ajuns în semifinale.

burnleypremier leaguemaurizio sarriliga campionilor2-2chelsea