VIDEO | CFR Cluj pune presiune pe FCSB! Victorie chinuită în prelungiri cu Viitorul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 februarie 2021, ora 22:55,
cfr cluj
cfr cluj

Meciul dintre CFR Cluj şi Viitorul, din etapa a 21-a a Ligii 1, disputat în Gruia, s-a terminat cu scorul de 2-1.

Golurile partidei au fost marcate de Cătălin Itu, în minutul 31 şi Ovidiu Hoban, în minutul 90+3, pentru CFR Cluj, iar pentru Viitorul a marcat Dobrosavlevici, în minutul 52, după o eroare a lui Bălgrădean.

Prima repriză a jocului a început cu cei de la CFR Cluj în ofensivă, iar prima ocazie i-a aparţinut lui Mario Rondon în minutul 1, dar lovitura sa cu capul a trecut pe lângă poarta celor de la Viitorul. Minutul 7 îl are în prim-plan pe Burcă, dar lovitura de cap, la mingea venită din centrarea lui Păun, în minutul 7, se duce în braţele portarului.

Replica Viitorului a venit în minutul 17, după ce Benzar şi Ely Fernandes nu l-au putut învinge pe Bălgrădean.

CFR Cluj revine în ofensivă, iar în minutul 31 se deschide scorul, la lovitura de cap a lui Itu, după o centrare a lui Camora.

Prima repriză s-a încheiat cu Scorul de 1-0 pentru gazde.

Citeşte şi Dennis Man, prezentat oficial la Parma! Primele cuvinte ale românului: ,,Sunt fericit aici! Adi Mutu mă inspiră”

Repriza a doua a început cum nu se putea mai prost pentru CFR Cluj, fiind egalată în minutul 52, după o eroare a lui Bălgrădean. Alin Dobrosavlevici a marcat pentru Viitorul şi a dus scorul la 1-1.

Repriza a doua a jocului a fost dominată de Viitorul, după ce elevii lui Rednic au ratat pe rând ocazii. Mai întâi Ganea în minutul 60, apoi Pitu în minutul 62, iar în minutul 66 acelaşi Ganea loveşte bara, apoi ratează din nou Pitu în minutul 83.

CFR Cluj dă lovitura în prelungirile partidei, prin Ovidiu Hoban, care marchează cu poarta goală în minutul 90+3 al meciului.

Partida se încheie 2-1 pentru gazde, după ce arbitrul pune capăt celor 94 de minute.

După acest meci, CFR Cluj ocupă locul doi în clasament, cu 47 de puncte acumulate în cele 21 de jocuri disputate până acum în Liga 1.

De cealaltă parte, Viitorul rămâne pe locul 9 în Liga 1, cu 25 de puncte strânse din 21 de meciuri jucate până acum în campionat.

Sursa foto: Viitorul/ Facebook

Citeşte şi Dennis Man, comparat cu marele Ibrahimovic! ,,Poate să joace 15 ani la un nivel înalt”