Dennis Man, comparat cu marele Ibrahimovic! ,,Poate să joace 15 ani la un nivel înalt”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 04 februarie 2021, ora 21:30,
dennis man
dennis man

Dennis Man este protagonistul celui mai scum transfer realizat de o echipă de Liga 1 în străinătate.

13 milioane de euro au plătit cei de la Parma pentru serviciile mijlocaşului de 22 de ani adus de la FCSB.

Victor Becali este de părere că Man va reuşi în Italia, la Parma, şi este convins  că jucătorul va marca cel puţin 10 goluri pe sezon la formaţia de pe ,,Ennio Tardini”. Agentul l-a comparat pe fotbalist cu marele Zlatan Ibrahimovic.

,,Eu spun că peste 10 goluri va marca într-un sezon Dennis Man. Mutu a marcat la Parma 22-23 de goluri, din câte îmi aduc aminte. Nu știu dacă îl depășește pe Mutu.

Mutu are peste 100 de goluri în Italia, ceea ce nu este la îndemână oricărui fotbalist străin care a trecut prin Italia. Man este tânăr. Ibrahimovic ce face la 39 de ani? Man poate să mai aibă 14-15 ani de jucat la alt nivel.”, a declarat Victor Becali pentru AS.ro.

Dennis Man a debutat deja pentru Parma, în weekendul trecut, în meciul pierdut cu Napoli, scor 0-2.

Acesta a jucat 10 minute şi a ieşit în evidenţă la o pasă cu călcâiul dată în prelungirile partidei.

Citeşte şi Dennis Man, prezentat oficial la Parma! Primele cuvinte ale românului: ,,Sunt fericit aici! Adi Mutu mă inspiră”