VIDEO | Cât noroc! Birmingham, salvată de două ori în ultimul minut! Golul fabulos care a permis minunea

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 februarie 2020, ora 15:01,
birmingham
birmingham

Echipa de ligă secundă a ajuns în optimile Cupei Angliei după revanșa jucată împotriva celor de la Coventry.

Degeaba au condus de două ori oaspeții pe terenul celor de la Birmingham că de fiecare dată adversarii au revenit pe tabelă. Iar momentele alese au avut darul de a-i descuraja pe oaspeți. Mai întâi fundașul Dean a marcat în al doilea minut de prelungire al timpului regulamentar în momentul în care Coventry conducea cu 1-0. Apoi, angolezul Bela a reușit un gol splendid în chiar minutul 120 care a trimis partida la loviturile de departajare.

Iar la penaltyuri norocoasă a fost tot…Birmingham ai cărei jucători nu au ratat de la punctul cu var. Asta în timp ce oaspeții au greșit ținta de două ori din 3 încercări. În faza următoarea a competiției, alb-albaștrii o vor întâlni pe Leicester.