Final de cantonament pentru Rapid! Cum s-au descurcat giuleștenii în ultimul amical din Antalya

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 februarie 2020, ora 13:59,
rapid amical

Echipa lui Daniel Pancu a remizat în fața divizionarei secunde ruse Baltika Kaliningrad, în a patra partidă de pregătire a stagiului din Turcia.

Amir Jorza și Cătălin Hlistei au înscris golurile rapidiștilor în fața rușilor, iar alb-vișinii aveau avantaj de două goluri pe tabelă încă din minutul 16. Până la pauză însă adversarii l-au anulat după dubla brazilianului Allef.

În contextul absențelor lui Alex Iacob, Bonnin, Manole, Ignat, Cârstocea, Mallo și Tătaru, Pancu a trimis în teren următorul 11: Drăghia – I. Voicu, Jorza, R. Lazăr, Goge – Piriz , Djuric – Sefer, Alami, Hlistei – Val. Alexandru. În repriza secundă au intrat și Copaci, Pănoiu, Al.Dulca, Labeau, Drăghiceanu.

A fost al patrulea și în același timp ultimul amical al rapidiștilor în stagiul din Antalya. Restul jocurilor au însemnat o victorie cu Saarbrücken, 2-0 și două înfrângeri cu U Craiova, 2-3 şi cu CSKA Sofia, 0-2.