VIDEO | Budescu, ce GOL pentru Al Shabab! Reușita i-a extaziat pe comentatorii arabi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 15 septembrie 2018, ora 09:49,
budescu
budescu

Constantin Budescu, 29 de ani, gol de senzație la Al Shabab, în meciul din deplasare cu Al Feiha și câștigat de formația lui Marius Șumudică cu scorul de 3-1. Valerică Găman a marcat și el, vineri seară, dar în propria poartă.

Fostul jucător al FCSB-ului a marcat un gol de kinogramă, în minutul 79, din lovitură liberă de la peste 20 de metri, după o execuție perfectă. Reușita superbă a românului l-a făcut pe comentatorul partidei să urle de bucurie, iar pe Marius Șumudică să îngenuncheze din nou în fața pătimașei galerii a echipei saudite.

În minutul 47, Valerică Găman a marcat în propria poartă, spre disperarea tehnicianului român. Chiar și așa, fundașul român a fost integralist în partida cu Al Feiha, în timp ce Budescu a jucat până în minutul 90.

Pentru Al Shabab au mai înscris Arthur ’60 și Al Shamrani ‘90+6.

După două etape, formația antrenată de Marius Șumudică e lider în Arabia Saudită  la egalitate cu Al Nassr, iar etapa viitoare va juca pe teren propriu cu Al Fateh, echipa de pe locul al nouălea, cu doar două puncte.

constantin budescufotbalgaman autogol la al shababgol budescumarius șumudicăgol de kinograma budescu la al shababvalerică gămanarabia sauditaAl Feihaeurogol budescu la al shabab