VIDEO | Bucurie mare pentru Dinamo Zagreb! Mesajul croaților: „Transilvania horror în această seară”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 27 august 2020, ora 00:45,
dinamo zagreb

CFR Cluj a ratat calificarea în turul trei preliminar din Liga Campionilor, după ce a fost eliminată de Dinamo Zagreb la loviturile de departajare. La finalul partidei de la Cluj-Napoca, croații au declanșat sărbătoarea în vestiar.

Cei de la Dinamo Zagreb au recunoscut că partida a fost un adevărat ‘thriller’.

La Cluj-Napoca, scorul după 120 de minute a fost 2-2. Pereira (64′) și Debeljuh (90+3′) au înscris pentru CFR, iar Gojak (14′) și Kastrati (78′) au marcat pentru Dinamo Zagreb.

CFR Cluj a jucat în superioritate numerică în minutul 51, după eliminarea lui Theophile-Catherine. Ciprian Deac a ratat un penalty în minutul 52.

La loviturile de departajare, campioana Croației s-a impus cu 6-5. Fundașul Kevin Boli a ratat lovitura decisivă pentru CFR Cluj.

JA TE VOLIM DINAMO! ?

Publicată de GNK Dinamo Zagreb pe Miercuri, 26 august 2020

A fost Transilvania horror în această seară, dar am ajuns în turul 3 preliminar din Liga Campionilor„, au scris cei de la Dinamo Zagreb pe Facebook.

[UEFA CHAMPIONS LEAGUE] KAKAV TRILER! Nakon trilera produžetaka i jedanaesteraca naša momčad je prošla u treće pretkolo Lige prvaka iako je 70 minuta igrala s igračem manje! BRAVO DEČKI, POKAZALI STE KARAKTER! ???? #VolimTeDinamo