VIDEO | Baie cu gheață și somn! Ce a spus Halep după victoria cu Tomljanovic

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 14 ianuarie 2020, ora 12:17,
halep interviu 1

Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Adelaide, după ce s-a impus în partida cu Ajla Tomljanovic (52 WTA), cu 6-4, 7-5.

Pentru Simo, a fost primul meci oficial la simplu în 2020.

„A fost un meci greu, dar mă așteptam la asta. Am mai jucat de două ori împotriva ei și ambele au fost dificile.

E foarte important că am câștigat primul meci al anului. Muncesc din greu și sunt foarte mulțumită de victorie.

Primul meci e întotdeauna greu și chiar dacă te antrenezi săptămâni la rând, nu e la fel ca și când joci meciuri oficiale. Am obosit un pic în setul doi, dar e normal. Sper să mă refac rapid și să fiu la înălțime și în următorul meci. Mă voi recupera cu baie cu gheață și mă voi odihni la mine în cameră.

E frumos să-l am pe Darren din nou în echipă. Vreau să-i mulțumesc că e din nou lângă mine. M-a ajutat la on-court coaching. Mulțumesc, D!”, a declarat Simona Halep.

Simona Halep va juca în sferturi împotriva învingătoarei dintre Aryna Sabalenka (12 WTA) și Bernarda Pera (70 WTA). Meciul Simonei se va disputa joi.