VIDEO | Au pus-o direct în vinclu! Echipa care a făcut spectacol chiar în ziua de Crăciun

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 26 decembrie 2020, ora 12:06,
al wahda
al wahda

Unele campionate nu au luat pauză cu ocazia celei mai importante sărbători a lumii.

În zona Golfului, jucătorii au ieșit pe teren pentru meciuri oficiale în întrecerile interne ale țărilor din zona respectivă. Așa s-a întâmplat și în prima ligă a Emiratelor Arabe Unite, acolo unde au avut loc trei partide ieri. Cu adevărat specială a fost confruntarea dintre Al Wahda și Al Fujairah. Gazdele s-au impus cu 2-1, dar dincolo de rezultatul pozitiv au punctat serios și la impresia artistică.

Congolezul M`Poku, trecut pe la Standard Liege și coechipierul său Khalil Ibrahim au deranjat „păianjenul” cu două execuții fantastice în prima repriză. Reușita adversarilor din partea secundă nici nu a mai contat. Cu această victorie, fosta formație a lui Laurențiu Reghecampf ajunge pe locul 6, la doua două puncte de ultimul loc al podiumului.