VIDEO | Astra, revenire spectaculoasă cu Poli Timişoara! Giurgiuvenii merg mai departe în Cupa României

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 11 februarie 2021, ora 21:06,
Poli Timisoara Astra

Astra Giurgiu a câştigat meciul din optimile Cupei României, împotriva celor de la ASU Poli Timişoara, scor 2-1.

Golurile partidei au fost marcate de Codă, în minutul 27, pentru Poli Timişoara, respectiv Balaure, în minutul 59, şi Montini, în minutul 81, pentru Astra Giurgiu.

Poli Timişoara a fost foarte aproape de a se califica mai departe în Cupa României şi ar fi devenit a 5-a echipă din Liga 2 care ar fi mesrs mai departe în fazele superioare ale competiţiei.

Echipele calificate până acum în sferurile de finală ale competiţiei sunt U Cluj, Viitorul Târgu Jiu, Dunărea Călăraşi, Petrolul, Chindia, Dinamo şi Astra.

Ultiam echipă care se va califica se va decide la duelul dintre FC Botoşani şi Universitatea Craiova.

Mateiu

Citeşte şi VIDEO | Liga 2 domină Cupa României! Viitorul Pandurii elimină Gaz Metan și se califică în sferturi