VIDEO | Ambiții mari la FCSB! Coman: ”Vreau să ne batem la campionat!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 10 noiembrie 2019, ora 09:05,
florinel coman fcsb

FCSB a câștigat partida cu FC Botoșani, scor 2-0, iar formația din Capitală a ajuns la 3 puncte în spatele liderului CFR Cluj.

Florinel Coman a deschis scorul în minutul 31, iar Gnohere a majorat avantajul roș-albaștrilor, minutul 74.

Florinel Coman a marcat un gol superb și a dezvăluit cum a reușit să puncte din lovitură liberă. De asemenea, ”Mbappe” a vorbit și despre obiectivul principal al roș-albaștrilor: titlul în Liga 1.

”Venise Hora la mine să-mi spună să dau la colţul scurt. Oricum acolo băteam. Am exersat foarte mult la antrenament săptămâna asta şi iată că mi-a ieşit şi din lovitură liberă. Cred că traversez cea mai bună formă a mea de când joc fotbal. Îmi pare rău că nu am marcat şi cu Sepsi.

Mă simt foarte bine în teren. Mă gândesc să câştige echipa foarte multe meciuri, să adunăm foarte multe puncte pentru a ne bate la campionat” a declarat Florinel Coman.

Vezi și VIDEO | Vintilă, nervos pe arbitri! „Totul era numai împotriva noastră” Mesajul pentru Contra