VIDEO | Alex Cicâldău, accidentare ‘horror’! Care este starea mijlocașului Craiovei

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 14 septembrie 2020, ora 22:13,
cicâldău accidentare

Alexandru Cicâldău s-a accidentat în minutul 3 al partidei FC Viitorul – Universitatea Craiova, din etapa a treia a Ligii 1. Mijlocașul echipei oltene a fost lovit în zona capului și a fost transportat la spital pentru investigații medicale.

Cicâldău s-a prăbușit pe teren după ce a fost lovit în cap de către Andrei Artean. Fotbalistul Craiovei urmărea o minge în aer și era cu spatele la adversar, care a avut o intrare în forță.

Alexandru Cicâldău a suferit o comoție în urma acestui contact și a fost transportat de urgență la spital. Alexandru Mateiu i-a luat locul pe teren, iar Andrei Artean a fost eliminat de către arbitrul Chivulete.

Ulterior, Universitatea Craiova a anunțat că Alex Cicâldău a revenit la stadionul din Ovidiu și se simte bine.

✌ Alex Cicâldău s-a întors la stadion și se află în afara oricărui pericol.#SustineStiinta #AsaELaCraiova #CampioniLaSuporteri

Publicată de Universitatea Craiova pe Luni, 14 septembrie 2020

1-1 este rezultatul la pauză al meciului FC Viitorul – Universitatea Craiova. Au înscris Koljic (18′) pentru oaspeți, apoi Luckassen (45+2′) pentru gazde.

viitoruluniversitatea craiovacraiovaalex cicaldauaccidentareliga 1cicâldăuspital