VIDEO | A început play-off-ul din Liga a 2-a! Turris și FC Argeș s-au anulat reciproc

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 03 iulie 2020, ora 19:45,
turris-oltul-campionii-fc-arges-1

Turris-Oltul Turnu Măgurele și FC Argeș au remizat, scor 0-0, în prima etapă din play-off-ul Ligii a 2-a. Oaspeții au jucat în inferioritate numerică din minutul 48.

Andrei Panait a fost eliminat de la echipa piteșteană, după o intrare dură la mijlocul terenului.

În repriza a doua, portarul Argeșului, Ducan, a avut mai multe intervenții superbe.

Turris: Duțu – Călințaru, Ispas, Pîrvulescu, Mitrea – Cioinac – Haită, Pană (cpt.), Serediuc (Ciobanu 52′) – Voicu, Voinea (Negruț 74′).

Antrenor: Erik Lincar.

FC Argeș: Ducan – Tofan, Leca, Deslandes, Șerbănică – Panait, Prepeliță (cpt.)(Turda 81′) – Matiș (Mirică 81′), Popescu (Șerban 51′), Blejdea (Năstăsie 62′) – Buhăescu (Popa 81′).

Antrenor: Ionuț Badea.

Programul rundei mai cuprinde meciul CS Mioveni – Rapid, marți, 7 iulie, de la ora 20:00.

Partida UTA Arad – Petrolul Ploiești va fi reprogramată la o dată ulterioară, după depistarea unor jucători infectați cu noul coronavirus la Petrolul.